Porady

Usługa iCloud – dlaczego tworzenie kopii zapasowej jest ważne?

Brak komentarzy

Na wstępie warto wspomnieć, czym jest sam Backup. Najprościej zdefiniować to jako proces tworzenia kopii zapasowej. Ta metoda w ochronie danych i plików  jest szczególnie ważna , ponieważ w razie ich utraty, jesteśmy w stanie je odtworzyć. 


Wszystkie urządzenia Apple są zintegrowane z usługą iCloud, która zapewnia nam bezpieczny dostęp do naszych zdjęć, dokumentów, kalendarzy, kontaktów i innych plików. Zapisuje i zabezpiecza ona nasze dane w chmurze automatycznie, dzięki czemu zawsze mamy do nich dostęp i nie musimy obawiać się ich utratą, nawet w przypadku zgubienia czy uszkodzenia naszego urządzenia.

Dzięki backupowi danych z urządzeń w chmurze iCloud, możemy także łatwo odtwarzać wszelkie dane na naszych urządzeniach, jak również konfigurować nowe sprzęty. W parę minut jesteśmy w stanie przenieść nasze ustawienia, zdjęcia, aplikacje i dokumenty na nowe urządzenie. 

Ale iCloud to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa dla naszych danych, które przechowujemy na sprzętach Apple, ale także szeroki wachlarz funkcji, dzięki którym korzystanie z aplikacji takich jak Zdjęcia, Pliki i wiele innych jest jeszcze wygodniejsze.

 • Biblioteka zdjęć iCloud

  To niewątpliwie jeden z największych atutów usługi iCloud. Dzięki Bibliotece mamy dostęp do wszystkich naszych zdjęć i filmów; możemy je łatwo przeszukiwać i porządkować. Co ważne, możemy tworzyć nieograniczone ilości materiałów, gdyż oryginały zdjęć są przesyłane do chmury iCloud, dzięki czemu oszczędzamy miejsce na naszych urządzeniach. Oczywiście cały czas mamy dostęp do nich w “lżejszej wersji” – wystarczy jedno kliknięcie, by pobrać oryginalną wersję.

  Ponadto, w prosty sposób możemy dzielić się ważnymi dla nas chwilami z naszymi bliskimi. Wszystko dzięki funkcji udostępniania – wystarczy stworzyć album, zaprosić do niego przyjaciół lub członków rodziny i gotowe! Każdy będzie mógł przeglądać, komentować a także dodawać kolejne zdjęcia.

 • Synchronizacja aplikacji na wszystkich urządzeniach Apple

  Kolejną bardzo przydatną cechą iCloud jest automatyczne aktualizowanie naszych aplikacji, takich jak: Mali, Wiadomości, Kontakty, Kalendarz i wiele innych aplikacji, z których korzystamy na co dzień. Dzięki temu, możemy przeglądać wiadomości na wszystkich naszych urządzeniach a jeśli np. dodamy nowy numer telefonu, nową zakładkę do przeglądarki lub dokonamy edycji jakiegoś pliku, zmiany te będą widoczne także na pozostałych urządzeniach. 

 • iCloud Drive

  Korzystasz ze sprzętów Apple podczas wykonywania swojej pracy? A może jesteś studentem? Lubisz mieć łatwy dostęp do swoich dokumentów i plików? Z pewnością spodoba Ci się funkcja iCloud Drive, dzięki której możesz w bezpieczny i przejrzysty sposób zarządzać swoimi plikami z każdego urządzenia. To zdecydowanie jedno z największych ułatwień, z którego możemy korzystać podczas użytkowania sprzętów Apple.

 • Chmura rodzinna a iCloud

  Temat samej chmury rodzinnej i atutów z nią związanych poruszę w osobnym wpisie. To, co ważne, to możliwość udostępnienia pakietu dyskowego iCloud wszystkim członkom rodziny. Dzięki temu każdy będzie miał wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie swoich plików. 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat usługi iCloud? A może potrzebujesz konfiguracji Twojego sprzętu lub skonfigurowania go z innymi urządzeniami Apple?

Napisz lub zadzwoń do iWsparcie, Twoje urządzenia zostaną ustawione tak, by korzystanie z nich było jeszcze prostsze!

Tags: Porady

Może cię zainteresować

Brak wyników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
You need to agree with the terms to proceed

Menu